Czech airsoft team
English
akce 2018

DOSTUPNÉ AKCE
Leden
 --
Únor
  --
Březen
03.03.2018 : CoW-Soudný den
23.04.2018 : CoW-Soudný den/Reload

Duben
 13.04.-15.04.2018 -
Border War 10 - The Beast Slayer
 21.04.2018 -Zaragua - Next 9 hour
Květen
CoW
31.05.-2.6.2018 - EVO & BREN 2018 CR
Červen
--
--
Červenec
--
Srpen
 Zaragua
Září

30.09-02.10.2018 - BW BO
Říjen
 Call of War
Listopad
Call of War

Malé shrnutí za akcí-

Jelikož se jednalo o nám velice známou záležitost,organizátor mě osobně požádal,díky našemu zaměření guerrilovým stylem boje o ochranu generála Pavloviče,my jako hrdí vojáci dob minulých nabídku samozřejmě přijímáme,stávame se nájemnými žoldáky.

 V dřívějších dobách se akce účastnili speciálové z řad BW,opravdu elita v několika vytvořených bázích,nepřítel neměl určitě šanci na takové operace a v takovém rozsahu jako tomu bylo dnes.Hlad po nepřiteli z nás udělal doslova šelmy.

Velice dobře byl v povědomi názor,že rajská zahrada je jen sen,úkoly jsou jen pro NATO a my rychlým úderem přetnout plány v jejich postupu a v plnění.

 Terén skýtal tolik možností pro využití,který jsme využívali v plném doušku.

 akce:

?-2300:rozdělení úkolů,brief a seznámení s ostatními

2300-noční akce

        ODIN-noční postup na kóty se dvěma obálkami z toho jedna byla umístěna v cca 0200.Terén v tuto noční dobu opravdu tak náročný,že bez GPS se zamotáte a riziko úrazu je dost vysoké.Kóty lemovala z levé starany bažina,napájecí potoky do soustavy rybníčků.Trasa byla naplánována díky mapě pro její rychlost postupu a přistupu ke vzdálenější kótě,opak byl však pravdou,lesní cesta nebyla již reálná,cesta lesem bez odhalení nereálná,v cestě nám stál objekt,který na mapách není zakreslen.

První střet byl vlastně nástřel naší skupiny Kraken„černá Kočka“,jeden člen ztracen,nařídil jsem stažení a hledání alternativní cesty.Zpět došlo ke ztrátě dalšího člena při střetu s nepřítelem.Tudíž ústup a naplánování rychlejšího postupu po cestách k umístění je nemožný beze ztrát.Zvolena nejobtížnější varianta přes bažiny za pomoci GPS.

Bezpečnost především  motto akce,les skýtal polomy z let 2008,kdy se prohnal vichr,proto jsme šli opatrně.Kóta DOUBEK nalezena,obálka umístěna,postup na další kótu byl už docela diskutatibilní,v noci bylo riziko úrazu tak vysoké,že jsme přehodnocovali situaci jako dosti nereálnou.“strmé stráně,polomy,bažiny“.

Nařídil jsem ve 0400 ústup do báze pro načerpání sil na následují denní plnění plánů.

 

      THOR-celou noc podnikali nájezdy na bázi NATO a unavení protivníka natolik,aby druhý den neměl tolik operativních možností.Účinek se dostavil a slavilo opravdu svůj přínos v denní části

 

0600-0700  hodinka spánku,načerpání sil,snídaně v trávě,rozdělení úkolů a rozmístění v prostoru.

0700-1100-první linie obrany,držet co nejdéle,způsobit co nejvíce ztrát,rozdělit na menší skupinky a donutit je bojovat o jednotlivé body,zdržet je natolik,že dojde k demotivaci původního záměru.

 Jejich útok začal ukázkovým postupem,ústup byl taky ukázkový,podobný francouzům z války :-D.

Odražení útoků bylo dílem jejich v neschnopnosti koordinace celku.Postupovali pouze menší skupinky“teamy“ a to v nás probudilo lovce.Podle plánovaného ústupu ODIN ustupuje na hranici nově vytyčené Báze k ochraně generála,v tu dobu THOR vyčkává a čeká na signál vyrazit k útoku naNATO

 Vydávám rozkaz k útoku ze zálohy pro THOR,ODIN se vrací zpět do první obranné linie,v tu chvíli je pár teamů v kotli,THOR je nechtěně držen v ofenzivě.ODIN otevírá cestu pročištěním prostoru,vyzvedáváme raněné k ošetření a střežení místa ošetření.

 Podle původních plánů měla linie padnout z pohledu počtu na druhé straně během hodiny.Udrželi jsme linii přes 4 hodiny,než generál vydal rozkaz k ochraně báze a jeho samotného.

„ztráty na straně NATO byly tak vysoké,cca dle nahlášeného součtu asi 50 lidí což dělá 80% úspěchu.Na naší straně 3″THOR“ ze 13

1100-1200  ochrana Báze,soustředěný útok NATO na pozici,špatné podmínky k obraně budov kde není šance k úkrytu,ale i tak ztráty v NATO byly dosti vyskoké.Zasažení odcházíme na další BAZI“1″.

Generál nás povolává k jeho záchraně.Vyčištění cesty a budovy mu vytvořilo uličku k ústupu.

1200-1900  nové rozkazy a povely do nové situace.Javeliny nesmí vzlétnout,minomety nesmí ostřelovat báze.

Do 1330 opravdu dlouhá doba na to,než se začalo něco dít,využili jsme to ke krátkému odpočinku.

   1330-útočíme do pozic nepřítele ze zálohy a dělíme ho na malé skupinky,opět pár hodin zdržujeme při postupu na BÁZI 2.

V podobném stylu udržujeme akci až do jejího hořkého konce.Závěrečná bitva se měla odehrát na BÁZI 4,kde bylo vytvořeno stylové opevnění,NATO zastaveno v pozicích mezi“ BÁZEMI 2 a 3 „   zhroucení armádního postupu.

Poslední útok u BÁZE 2,kde se zakopalo cca 10-15 lidí pomalinku čistíme za podpory kulometu,který byl opravdu na svém místě.Ani ja se skoro neodvážil vystrčit hlavu z krytu.Do nekolika málo minut ležení vyčištěno za podpory jednoho kulometu.

NÁZOR 

skvěle postavená akce na příběhu,přijeli jsme s chutí a s dojmem,že ukážeme opět co v dílech 2 a 3.Onehdá za Armádu „Nord Böhmen Division Wiking“,Nyní za povstalce Černé Kočky.

černá kočka ukázala opravdovou mobilitu a dravost,všichni ukázali jak si ubránit svou zem před nátlakem,nezklamali jsme a jeli naplno aź do konce.

NATO ve mě budilo ze začátku elitní skupinu jako v dobách minulých.Bohužel jsme je donutili hrát Stalingrad,nesoustředili se moc na splnění úkolu,ale na naší devastaci.Lovit a nebýt loveni,hezká fráze a využití jsme opravdu našli.

Podle informací které mám byla ze 4 JAVELINŮ odpáleno pouze polovina a ještě k tomu z jiných míst.

Tedy za mě mohu říci,že po 4-ch letech se akce osvědčila jako velice hratelná a každý si roli vychutnal natolik,že do dalšího dílu se připraví s náležitou chutí.

 

 Už teď mám dost nápadů pro příběh na pátou řadu.S org.je naplánována spolupráce i pro další akce.

 

SJ IV  nezklamal za což akci dávám 8 bodů z deseti.Dva body jsou za špatnou funkčnost armády,která se nedokázala vzpamatovat z počátečního šoku a nechala se vtáhnout do guerrilové války.Dlouho jim trvalo,než se začalo něco dít.

Děkuji Mikovi won Bulov za akci,která je návratem do klasiky,přátele což jsem velice rád potkal po dlouhé době.

Nesmím zapomenout i na MEDVÍDKY,co hráli s námi,souhra,spolupráce neměla chybu,jednou bych vás rád viděl v našich řadách

Účast:

ODIN-Rommel,Mušketýr,Mett,Ligr,Mára

THOR-Speedy,Ota,Gábi

Medvídci – Ardon + 4

 

Medvídci byly součástí skupiny THOR

 

Počty 

černá Kočka-40

NATO-60

 

 

Jak by to vypadalo v naší plné síle?Nedokážu na to účinně odpovědět,ale následky by byly pro armádu asi nepříjemné již na začátku.

 

SLÁVA NÁM AWE WIKING a IMPERIO WIKTHORIA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..